Miło nam poinformować, ze nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii „ Młody mechanik”.

Uczniami biorącymi udział w konkursie byli Przemysław Przybysz, Patryk Czubrzyński z klasy 3TPS oraz Mateusz Kruk, Paweł Kamińsk z klasy 2TPS, pod opieką Dariusza Zegadło i Dariusza Wiącka. Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

W II Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane” udział wzięło 747 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym Był to jedyny w kraju konkurs o takiej tematyce.  Do II etapu na szczeblu eliminacji wojewódzkich  awansowało 201 uczniów, zaś w finale międzywojewódzkim wystartowało 24 z 14 szkół.

Z naszej szkoły awansowało aż trzech uczniów: Patrycja Talarek, Jakub Zadrożny i Damian Poświata,  którzy reprezentowali województwo mazowieckie spośród wszystkich szkół. Jakub Zadrożny znalazł się w gronie laureatów, zdobywając 43 punkty na 50 możliwych zajmując tym samym piąte miejsce. Damian Poświata był dziewiąty z 40. punktami, a Patrycja Talarek – 11. z 38 punktami. Nauczycielami – opiekunami są Dorota Mucha i Stanisław Jóźwiak.  Wszystkim raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

Dnia 8 października 2020 r. odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.

Turniej odbył się pod kierownictwem Pani Elżbiety Marciniuk i Pani Małgorzaty Biernackiej. Koordynatorem całej akcji był Pan Paweł Żak. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonała Pani Dyrektor Ewa Flaga. W rozgrywkach wzięło udział, aż 56 uczestników rywalizujących o tytuł Mistrza Szachów.

W tegorocznej sesji letniej zdawalność egzaminów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie wyniosła 80%. Wyniki 100-procentowe uzyskały 60 osób.

Do egzaminów w sesji letniej podeszli uczniowie ośmiu klas, w następujących zawodach: technik budownictwa (kwalifikacja BD.29 – kl. III TB), technik elektryk (EE.08 – kl. III TE), technik pojazdów samochodowych (MG.18– kl. III TPS), technik żywienia i usług gastronomicznych (TG.07 – kl. III TŻiUG), technik informatyk (EE.08 – kl. III TI), technik usług fryzjerskich (AU.21 – k. III TUF), mechanik pojazdów samochodowych ((MG.18– kl. III MPS) i kucharz (TG.07-kl. III K).