O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Świat Sportu » Mistrzowie Polski 2012
Mistrzowie Polski 2012

N A S I   M I S T R Z A M I   P O L S K I !!!

I Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty
Praszka 2012

 

Z inicjatywy pani prezes szkolnego koła ZNP przy ZSP nr 2 w Garwolinie Anny Liszewskiej, pani Dyrektor ZSP nr 2 Ewy Flagi i pani Prezes Powiatowego Oddziału w Garwolinie Haliny Poszytek został zorganizowany wyjazd na I Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty do Praszki w województwie opolskim.

 

Turniej odbył się 1 grudnia 2012r. (sobota)

 

Głównymi organizatorami byli nauczyciele Naszej Szkoły Tomasz Talarek i Paweł Żak. Pierwszy z nich zajął się stroną sportową, jako trener wybierał zawodników ze szkół powiatu garwolińskiego a drugi  jako kierownik ekipy sprawami organizacyjnymi. Dzięki sponsorom ZNP Oddział Garwolin i Naszej Szkoły ZSP nr 2 w Garwolinie wyjazd doszedł do skutku.

 

Nasza reprezentacja zdobyła tytuł
MISTRZA POLSKI!!!
...i okazały puchar


 

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. W naszej grupie były cztery zespoły: gospodarze Praszka, Strzelin, Bochnia i my. W drugiej grupie znajdowały się trzy zespoły: Kluczbork, Kędzierzyn Koźle i Ostróda.

W czasie fazy grupowej graliśmy ze zmiennym szczęściem wygrana 1: 0 z gospodarzami Praszką, wysoki remis 6:6 z Bochnią i porażka z liderem naszej grupy Strzelinem 2:4. W rezultacie zajęliśmy drugie miejsce w grupie i musieliśmy występować w ćwierćfinale. Zwycięzcy grup od razu awansowali do półfinału. Jak się okazało i jedna i druga drużyna Strzelin oraz Kluczbork odpadli w półfinałach. My w drugim ćwierćfinale zdecydowanie wygraliśmy z Ostródą 5:2.

 

 

Półfinał był najbardziej dramatycznym spotkaniem turnieju w ostatnich sekundach meczu straciliśmy bramkę i był remis 3:3, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do rzutów karnych. Nasz bramkarz Łukasz Biernacki okazał spokój i nie wpuścił żadnej bramki a Piotr Szymański i Dariusz Kasprzak z Naszej Drużyny pewnie strzelili bramki, w rzutach karnych wygraliśmy 2:0 z drużyną z Kluczborka.

W finale pokonaliśmy zespół z Kędzierzyna 1:0 chociaż w meczu nie uznano nam jednej bramki. Najlepszym strzelcem turnieju został Nasz zawodnik Piotr Szymański z 7 bramkami a najlepszym zawodnikiem drużyny został Karol Zawadka.

 

 

Naszą Szkołę reprezentowali:

  • trener Tomasz Talarek,
  • kierownik Paweł Żak,
  • zawodnicy: Damian Puczyński i Tomasz Rękawek
  • w drużynie z Garwolina wystąpili jeszcze: Andrzej Goliszewski i Piotr Szymański z ZS w Sobolewie, Łukasz Biernacki z ZS w Rudzie Talubskiej, Paweł Kowalski z LO Garwolin, Konrad Piotrowski z ZSP nr 1 w Garwolinie, Dariusz Kasprzak z ZS nr 2 w Garwolinie i Karol Zawadka z ZS nr 5 w Garwolinie.

 

 

Tekst i Zdjęcia: Paweł Żak


Podziel się z innymi:
Facebook - Lubię To:Wtorek, 31 Marca 2020
imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
4,201,561 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.