Z wizytą u 'Żabczyńskich' :-)

W dniu 02.10.2019r uczniowie klasy III TŻiUG po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach piekarniczych organizowanych w Piekarni Żabczyńscy w Łaskarzewie. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją przedstawiającą historię piekarni oraz Młynów Żabczyńscy, które znajdują się nie tylko w Łaskarzewie ale również w Łukowie. Pani Aneta Brodowska Piechota przedstawiła  asortyment produkowanych wyrobów zwracając szczególną uwagę na ich walory zdrowotne oraz brak polepszaczy. Następnie rozpoczęła się część praktyczna, gdzie pod czujnym okiem ciastowego pana Cezarego Kałaski uczniowie samodzielnie formowali chleb baltonowski , a podczas jego wypieku zapoznali się z działaniem linii technologicznych w zakładzie.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym spotkanie oraz właścicielowi panu Waldemarowi Żabczyńskiemu za możliwość uczestniczenia w warsztatach , słodki poczęstunek oraz poznanie smaku  własnoręcznie przygotowanego chleba.

Tekst Natalia Parysek kl. III TŻiUG

Poleć tego news'a