Światowy Dzień Owsianki

10.10.2019 r. już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Owsianki. Z tej okazji  Koło Detektywów Zdrowej Żywności przygotowało krótkie spotkanie. Część pierwszą stanowił panel sensoryczny przeprowadzony przez  p. Patryka Mianowskiego- Specjalistę ds. Jakości Firmy Brueggen. Uczniowie mieli za zadanie ocenić, czy cechy organoleptyczne owsianki wyprodukowanej tydzień wcześniej znacząco odbiegają od cech owsianki, której data przydatności kończy się za ok. tydzień. W części drugiej spotkania uczniowie klas pierwszych gastronomicznych wysłuchali prelekcji na temat zdrowego trybu życia i konieczności włączenia produktów zbożowych w naszą dietę, którą wygłosiła p. Anita Wojdyła- Dyrektor Handlowy firmy Brueggen. Spotkanie l zakończyła Natalia Parysek z klasy III TŻiUG, która przedstawiła ideę powstania Światowego Dnia Owsianki, oraz zalety jej spożywania. Część trzecią obejmowała degustacja owsianek i innych produktów zbożowych Firmy Brueggen.

Bardzo dziękujemy Firmie Brueggen za przekazanie swoich produktów oraz za wsparcie nas swoją wiedzą.

Tekst Natalia Perysek kl. III TŻiUG

Poleć tego news'a